Filtry Bioptron - opis

Co nazywamy światłem spolaryzowanym?

Obecnie w fizjoterapii światło spolaryzowane wykorzystywane jest w lampie BIOPTRON. Jest to nowoczesne urządzenie, posiadające specjalny mechanizm optyczny. Emituje on połączoną wiązkę światła spolaryzowanego, posiadającego właściwości światła widzialnego oraz podczerwieni. Dodatkowy filtr sprawia, że lampa BIOPTRON nie emituje promieniowania ultrafioletowego.
Długość fali emitowanej przez urządzenie to zakres 480 – 3400 nm, dzięki czemu fale docierają w głąb skóry na różne głębokości wewnątrz tkanek. Światło spolaryzowane docierające do tkanek wpływa korzystnie na różnego rodzaju procesy biologiczne.

KOLOR CZERWONY

 • uaktywnia
 • rewitalizuje

Kolor czerwony dodaje energię, oraz działa w sposób pobudzający. Odpowiada za stymulację i pobudzanie nerwów, jest skuteczny w przypadku zaburzeń zmysłów węchu, dotyku, wzroku, słuchu i smaku. Dodatkowo korzystnie wpływa na działanie wątroby, system mięśniowy w celu wyleczenia lumbago oraz przynosi ulgę w bólach artretycznych. Szczególnie polecany do szybszego gojenia wszelkich ran otwartych oraz trudno gojących się.

KOLOR POMARAŃCZOWY

 • regeneruje
 • ożywia

Kolor pomarańczowy kojarzony jest z dobrym samopoczuciem oraz ogólnym powodzeniem. Pomaga w łagodnej stymulacji tętna bez wpływu na ciśnienie krwi, a także korzystnie wpływa na leczenie zerwanych wiązadeł czy złamanych kości. Pomaga przy bólach menstruacyjnych i zaburzeniach równowagi w czasie menopauzy. Wzmacnia działanie płuc oraz może być stosowany jako łagodny środek przeciwdepresyjny.

KOLOR ŻÓŁTY

 • wzmacnia
 • rozjaśnia

Symbolizuje zarówno jasność umysłu jak i obiektywizm, pewność oraz błyskotliwość. Szczególnie wskazany jest w przypadku przygnębienia czy melancholii. Korzystnie wpływa na układ nerwowy, wzmacnia nerwy i uaktywnia mózg. Oczyszcza krwioobieg poprzez stymulację układu limfatycznego. Bardzo dobrze działa na zaparcia i przynosi ulgę w niestrawnościach. Ma również regenerujący wpływ na skórę, dzięki swoim właściwościom posiada najszersze zastosowanie.

KOLOR ZIELONY

 • przywraca równowagę
 • relaksuje

Kolor zielony jest uznawany za relaksujący i uspokajający. Wykorzystywany jest w celu wzmocnienia systemu odpornościowego. Zielony to przede wszystkim symbol postępu, młodości oraz rozwoju. Działa kojąco na cały układ nerwowy redukując napięcie w naczyniach krwionośnych i obniżając ciśnienie krwi. Pomaga w odbudowywaniu tkanek oraz mięśni, a także posiada działanie łagodnego środka dezynfekującego, bakteriobójczego i antyseptycznego.

KOLOR NIEBIESKI

 • łagodzi
 • uspokaja

Kolor niebieski działa kojąco i relaksująco w stanach emocjonalnych, w większym stopniu niż kolor zielony. Uważany jest także za barwę symbolizującą rozwój duchowy. Przynosi ulgę przy stanach zapalnych, poprawia metabolizm i witalność. Dodatkowo redukuje napięcie nerwowe. Doskonale sprawdza się w przypadkach bolącego gardła, zapalenia krtani, migdałków, aft, zatkanych uszu. Przyśpiesza również gojenie oparzeń.

KOLOR FIOLETOWY

 • inspiruje
 • wspomaga

Kolor fioletowy przyczynia się do poprawy koncentracji, oraz pracy mózgu koncentrację i pracę mózgu. Jest symbolem wyciszenia. Przynosi ulgę u osób z zaburzeniami psychicznymi. Stosowany jest jako środek antyseptyczny dla skóry. Stymuluje produkcję białych ciałek krwi w śledzionie. Wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia krwi. Posiada uspokajający wpływ na system nerwowy i serce, a także może być stosowany przy schorzeniach głowy, skóry głowy i wstrząśnieniach mózgu.